Zahusťovače vlasov

Zahusťovače vlasov sú krycie umelé náhrady vlasov, ktoré behom minúty vytvoria efekt plných a hustých vlasov v miestach, kde máte vlasy riedke. Zahusťovače vlasov po aplikácii splynú s Vašimi vlasmi a prekryjú aj veľké plochy, na ktorých Vám zreteľne presvitá pokožka hlavy alebo kde máte už len tenké chĺpky.

Podstatu takmer všetkých zahusťovačov vlasov tvoria mikrovlákna, ktoré sa využitím rôznych technológií prichytávajú na vlasy. Technológie prichytávania mikrovlákien na vlasy zahŕňajú využitie statickej elektriny, lepenie živicami alebo ideálne ich kombináciu.
 

Zahusťovač vlasov 

 
Zahusťovače vlasov sú vyrábané vo forme mikrovláknových prípravkov, sprejov alebo krémov.

Mikrovláknové prípravky sa aplikujú tak, že si nádobku s prípravkom držíte nad miestom, ktoré chcete zahustiť a jemne ňou potrasiete. Mikrovlákna z nádobky sa rovnomerne rozptýlia a pomocou statickej elektriny sa naviažu na vlasy. Vlasy si môžete prečesať, aby ste dosiahli požadovaný tvar účesu. Pre ešte silnejšie uchytenie vlákien vo vlasoch použijete lepkavý živicový sprej. 

Mikrovláknové spreje obsahujú vlákna aj lepkavú látku, ktoré sa vstrekujú na vlasy. Krémy sa zasa nanášajú na vlasy a pokožku hlavy pomocou špeciálneho hubkového aplikátora.

Zahusťovače vlasov neliečia vypadávanie vlasov ani vlasom nijako neškodia. Ide len o kozmetický efekt, kedy mikrovlákna šikovne prekryjú miesta s rednúcimi vlasmi. Aplikácia zahusťovačov vlasov na bezvlasé miesta nie je efektívna, pretože mikrovlákna sa nemajú na čo uchytiť a dopadajú priamo na pokožku hlavy.

Zahusťovače vlasov sa vyrábajú v rôznych farebných odtieňoch, aby čo najvernejšie splynuli s Vašimi vlasmi.

Zahusťovač vlasov Toppik si môžete objednať aj u nás – kliknite SEM.

Moje Vlasy .sk