Prekrvenie pokožky hlavy: vazodilátory

Prekrvením pokožky hlavy zabezpečíme dostatočné vyživovanie vlasových folikulov, ktorým krv prináša látky potrebné pre produkciu zdravých pevných vlasov.

Vazodilátory sú látky, ktoré vyvolávajú rozšírenie ciev v pokožke hlavy.

Pri vypadávaní vlasov dochádza k zmenšovaniu vlasových folikulov, ktoré sa zmenšovaním postupne vzďaľujú od ciev, ktoré ich vyživujú. Folikuly tak nemajú dostatok výživy pre produkciu vlasov ani pre samoregeneráciu.

Rozšírením ciev sa pokožka dostatočne prekrví a aj zmenšené vlasové folikuly dostávajú prostredníctom krvi riadnu výživu pre produkciu vlasov. Degenerované vlasové folikuly sa tak môžu rýchlejšie regenerovať a úplne obnoviť svoju aktivitu.

Vazodilátory sa pri vypadávaní vlasov aplikujú lokálne vo forme dermálneho roztoku.

Najspoľahlivejší vazodilátor pri liečbe vypadávania vlasov je:

 
Ďalší známy vazodilátor je Aminexil, ktorého princíp fungovania je podobný fungovaniu Minoxidilu. Aminexil však nemá také silné vazodilatačné účinky ako Minoxidil a pri liečbe vypadávania vlasov s ním boli zaznamenané podstatne skromnejšie výsledky.

Pre dosiahnutie maximálnych výsledkov liečby sa odporúča užívať vazodilátory spolu s DHT inhibítormi a pravidelne sa ošetrovať laserovým svetlom.

Minoxidil alebo Aminexil môžu užívať muži aj ženy.

Moje Vlasy .sk