Synergická liečba: úspešná liečba vypadávania vlasov

Mnohí ľudia sa celé roky snažia vyliečiť alebo aspoň zmierniť vypadávanie vlasov, no bez výraznejších úspechov. Postupne skúšajú rôzne lieky a liečebné metódy, o ktorých počuli v reklame alebo im ich odporučili v lekárni. Výsledky liečby sú však veľmi slabé.

Prečo týmto ľuďom liečba nepomáha? V čom robia chybu? Problém je, že oni robia chyby hneď dve.

Prvou chybou je, že skúšajú všetko, o čom sa dozvedia, bez toho aby si prečítali informácie o liekoch a ich aktívnych látkach. Čiže im chýba systematickosť pri výbere liekov.

Druhou chybou je, že aj keď už niektorí užívajú správne lieky, skúšajú ich postupne, čím im uniká synergický efekt liečby. Čiže sa nevedome ochudobňujú o vzájomné znásobenie účinkov liekov.

Najlepšie výsledky – zastavenie vypadávania vlasov a obnovu rastu vlasov – môžete dosiahnuť synergickou liečbou. Synergická liečba je liečba, pri ktorej dochádza k znásobeniu účinkov liekov a liečebných metód ich súčasným užívaním alebo aplikáciou. Treba však vedieť, ktoré lieky a metódy proti vypadávaniu vlasov skutočne zaberajú.
 
Aby ste dosiahli najlepší výsledok musí Vaša liečba obsahovať:
 

 1. Hormonálny liek – DHT inhibítor, ktorý systémovo znižuje hladinu škodlivého hormónu DHT (dihydrotestosterón) v tele a tak zabraňuje degenerácii vlasových folikulov.
   
  Aktívna látka: saw palmetto extrakt 320mg alebo finasterid 1mg alebo dutasterid 0,5m.
   
  Ak ste žena, môžete užívať len liek s obsahom saw palmetto extraktu!
   
 2. Šampón s DHT inhibítorom, ktorý lokálne znižuje hladinu hormónu DHT v pokožke hlavy a zabraňuje zmenšovaniu vlasových folikulov.
   
  Aktívna látka:  saw palmetto extrakt 85-95%.
   
 3. Vazodilatačný liek, ktorý rozširuje cievy v pokožke hlavy, čím zabezpečí jej lepšie prekrvenie a lepšiu výživu vlasových folikulov.
   
  Aktívna látka: minoxidil 5%.
   
  Ženám sa všeobecne odporúča užívať len 2%-ný minoxidil, no s 5%-ným dosiahnete oveľa lepšie výsledky.
   
 4. Laserový biostimulátor, ktorý zvyšuje produkciu ATP (adenozín trifosfátu) v pokožke hlavy, čím dodáva dostatok energie bunkám vlasových folikulov, ktoré sa tak dokážu úplne regenerovať a opäť produkovať vlasy.
   
  Aktívna látka: laserové svetlo vlnovej dĺžky 670nm.

 
Ak naozaj chcete zastaviť vypadávanie vlasov, choďte do toho naplno. Ideálne by ste mali užívať všetky zložky synergickej liečby súčasne po dobu 6-9 mesiacov. Liečbu dodržiavajte poctivo podľa inštrukcii. Vypadávanie vlasov môžete zmierniť aj keď budete užívať len jednu zložku liečby, napríklad saw palmetto extrakt 320mg. Synergická liečba je určená pre ľudí, ktorí chcú dosiahnuť maximálne výsledky v čo najkratšom čase.

Prvé náznaky zlepšenia by ste mali zaznamenať po 3-4 mesiacoch liečby. Po 6-9 mesiacoch by sa Vám malo výrazne zmierniť vypadávanie vlasov a mali by ste pozorovať aj rast nových vlasov. Nové vlasy budú spočiatku tenučké, slabé a rýchlo vypadnú. Tieto vlasy však budú ďalšou liečbou postupne mocnieť a ich skrátený rastový cyklus sa bude predlžovať.

Po absolvovaní 9-mesačnej liečby si môžete dopriať 3-mesačnú pauzu od liekov a pokračovať len v ošetrovaní sa laserovým biostimulátorom. Ošetrovaním sa laserom si zabezpečíte uchovanie dosiahnutých výsledkov liečby. Po tejto pauze alebo v prípade, že Vám vlasy začnú zasa viac vypadávať, opäť zahájte 6-9 mesačnú synergickú liečbu. Potom znova prejdite na udržiavaciu liečbu laserovým biostimulátorom.

Čo robiť ak chcete využiť maximálny potenciál synergickej liečby, ale finančná situácia Vám to neumožňuje? Odporúčam radšej počkajte kým si budete môcť zaobstarať všetky zložky liečby (hormonálny liek, šampón, vazodilatačný liek a laserový biostimulátor) a to na dobu aspoň 6 mesiacov. Inak riskujete ďalšie možné sklamanie v liečbe vypadávania vlasov.

Prečo je také dôležité užívať všetky zložky liečby naraz? Je to preto, lebo každý človek reaguje na jednotlivé aktívne liečivá inak. Napríklad ja zareagujem na liečbu laserovým stimulátorom veľmi pozitívne, ale na saw palmetto extrakt 320mg len mierne pozitívne. Vy môžete veľmi pozitívne zareagovať na minoxidil 5%, ale len mierne pozitívne na finasterid 1mg. Každopádne veľa mierne pozitívnych výsledkov Vám na konci liečby zabezpečí jeden super pozitívny výsledok. A práve o to nám predsa všetkým ide – na konci liečby chceme vidieť nejaký hmatateľný výsledok a urobiť záver, že to celé má zmysel.

 
Na záver

Pri liečbe vypadávania vlasov užívajte len lieky, prípravky a prístroje, ktoré boli klinicky vyhodnotené ako účinné pre zastavenie vypadávania vlasov a pre obnovu rastu vlasov. Konkrétne sú to:
 

 1. Hormonálny liek – DHT inhibítor: saw palmetto extrakt 320mg alebo finasterid 1mg alebo dutasterid 0,5mg.
   
 2. Šampón s DHT inhibítorom: šampón Saw Palmetto Forte.
   
 3. Vazodilatačný liek: minoxidil 5% alebo minoxidil 2%.
   
 4. Laserový biostimulátor: HairMax alebo X5 Hair Laser.

 
Toto sú hlavné zložky synergickej liečby, ktorými zastavíte vypadávanie vlasov a na niektorých miestach rast vlasov obnovíte.

Aby ste do tela doplnili všetky látky potrebné pre produkciu zdravých vlasov, prvé 2 mesiace liečby užívajte aj vitamínový prípravok s aminokyselinami, vitamínmi a stopovými prvkami (napr. Revalid). Ak je Vaša každodenná strava vyvážená a bohatá na ovocie a zeleninu, tieto látky prijímate v dostatočnom množstve prirodzenou cestou z potravy. V tomto prípade vitamínový prípravok užívať nemusíte.  

Jednotlivé zložky liečby užívajte súčasne po dobu aspoň 6 mesiacov, aby ste využili znásobenie účinkov aktívnych látok.

Ja som dosiahol zastavenie vypadávania vlasov až po 7 mesiacoch liečby. Používam laserový stimulátor X5 Hair Laser, užívam Saw Palmetto extrakt 320mg a hlavu si umývam šampónom Saw Palmetto Forte. Neviem, či už môžem hovoriť o úspechu, no určite je to pre mňa krok vpred a v liečbe budem pokračovať. Tiež si uvedomujem, že som ešte naplno nevyužil potenciál synergickej liečby. Teraz som spokojný a výsledky liečby sa mi zatiaľ chvalabohu darí udržiavať.

Moje Vlasy .sk