Moje vypadávanie vlasov a príbeh tejto stránky

Dobrý deň, volám sa Tomáš a vlasy mi začali vypadávať, keď som mal 19 rokov. Aj keď máme vypadávanie vlasov v rodine, nikdy by mi ani nenapadlo, že by sa ma tento problém mohol niekedy nejako týkať. Asi ako každého, dosť ma to vzalo… Vedel som, že na vypadávanie vlasov zatiaľ nebol vynájdený liek, ale s nádejou som chodil k niekoľkým dermatológom, na rôzne vyšetrenia a tiež som zháňal informácie, kde sa dalo. Nechcel som len tak nečinne sedieť a každý deň sa trápiť.

Začal som vyhľadávať informácie o vypadávaní vlasov na amerických a britských internetových stránkach. Dosť ma to psychicky upokojovalo, lebo som mal pocit, že svoj problém aktívne riešim nech už by bol výsledok môjho pátrania akýkoľvek. Čítal som rôzne odborné články zdravotníckych organizácií, reporty dermatovenerologických výskumných pracovísk, klinické štúdie s rôznymi aktívnymi látkami uverejnené vo vedeckých časopisoch. Tiež ma zaujímali recenzie a hodnotenia jednotlivých prípravkov a liekov a samozrejme priame skúsenosti užívateľov, ktorí prípravky dlhodobo užívali. Po mesiacoch študovania som prišiel k záveru, že síce liečebných metód, prípravkov a liekov sú tisíce, no látky ktoré naozaj pomáhajú sa dajú spočítať na prstoch jednej ruky. Keby som sa sám nerozhýbal, tak k lekárom chodím dodnes.

Po mesiacoch štúdií som mal informácie sám pre seba podrobne spracované a po čase mi napadlo, že iste je aj niekto iný na Slovensku, kto práve rieši podobný problém a pomohlo by mu, keby sa vedel hneď zorientovať. Mňa by to tiež veľmi potešilo, keby mi to celé niekto vysvetlil, keď som mal 19 rokov a hlavu v smútku.
.

Jedna z prvých verzii našej stránky v roku 2007

Jedna z prvých verzii stránky v roku 2007

.
Preto v januári 2007 vznikla prvá originálna verzia stránky, ktorú práve čitate. Na stránke boli prvé mesiace len informácie o vypadávaní vlasov a o liečbe vypadávania vlasov. Postupom času som na podnet návštevníkov stránky začal hľadať spoľahlivých dodávateľov a vyberať produkty, u ktorých som si mohol overiť ich kvalitu a množstvo a čistotu aktívnych látok. Tak vznikla ponuka prípravkov, ktorú máte možnosť vidieť v sekcii „prípravky a prístroje“. Pri výbere som vsadil na kvalitu, lebo som toho názoru, že keď niekomu môj produkt pomôže, objedná si ho zas a možno o tom povie aj známemu. Na stránku som takmer od začiatku umiestnil aj fórum, na ktorom ľuďom radím ako sa vysporiadať s vypadávaním vlasov a ako si správne nastaviť liečbu. Snažím sa odpísať všetkým – vždy ako mi to čas dovolí.

V poslednej dobe sa akoby roztrhlo vrece s podnikavými expertmi na vypadávanie vlasov. Mnohí mi kradnú informácie zo stránky alebo drzo skopírujú celé mnou vytvorené texty a zverejnia si ich na svojich stránkach ako svoje vlastné.

Tento fenomén sa netýka len internetu, ale aj printových médií. Napríklad, vo vydaní týždenníka Život číslo 24 z 11.6.2011 bol na strane 36 uverejnený článok o vypadávaní vlasov, v ktorom boli od slova do slova použité texty z mojej stránky. Na moje upozornenie promptne zareagovala pani šéfredaktorka a v čísle 25 z 18.6.2011 na strane 41 napísali, že informácie v článku o vypadávaní vlasov z minulého čísla pochádzali zo stránky www.mojevlasy.sk.
.

Článok v týždenníku Život Náprava v týždenníku Život
Článok z týždenníka Život
číslo 24 z 11.6.2011 strana 36
(kliknite na obrázok pre zväčšenie)
Náprava v týždenníku Život
číslo 25 z 18.6.2011 strana 41
(kliknite na obrázok pre zväčšenie)

.
Napriek týmto nepríjemnostiam budem pokračovať v tom, čo robím, lebo ma to baví.

A robím to aj pre vás! ;-)

Tomáš

Moje Vlasy .sk