Saw Palmetto

Ako začať s liečbou vypadávania vlasov? Hormonálna liečba: DHT inhibítory (saw palmetto extrakt, finasterid, dutasterid), prekrvenie pokožky hlavy: vazodilátory (minoxidil, aminexil), fotobiostimulácia: laserové svetlo
(laserové biostimulátory HairMAX a X5 Hair Laser)

Re: Saw Palmetto

Poslaťod tomas » Štv Máj 18, 2017 10:40 am

vermika píše:užívam Saw Palmetto pol roka a naozaj vidím, že vlasy toľko nepadajú.

Som rád, že Saw Palmetto extrakt zabral tak ako mal.

vermika píše:Teším sa, no mám problém, že som pribrala 7 kg za ten pol rok a som stále hladná.

Zatiaľ som nepočul, že by Saw Palmetto spôsobovalo primárne či sekundárne priberanie a nadváhu. Budem rád, keď budete priebežne písať ako sa to vyvíja.
tomas
Site Admin

Poslaťod Rosta » Štv Máj 18, 2017 10:48 am

tomas píše:
Rosta píše: ..není to slabe? Saw Palmetto extrakt 2500

Uvedený prípravok je výrobok firmy Nutrigen s názvom Saw Palmetto Pills 2500mg a podľa oficiálnych zverejnených informácií obsahuje "Saw palmetto extract 125mg" s obsahom iba "45% fatty acids and sterols". Už som to viackrát písal, že najsilnejší Saw Palmetto extrakt, ktorý sa vyrába je tekutý v pomere 10:1 koncentrácia 85-95% bez prímesí. Pomery ako 20:1 alebo 22:1 sú len teoretické, nakoľko rozhodujúca je koncentrácia.

Takže ten teda brat nemám jo?
Rosta

Poslaťod tomas » Sob Máj 20, 2017 1:01 pm

Rosta píše:Takže ten teda brat nemám jo?

Ak chcete spomaliť, či zastaviť vypadávanie vlasov, tak tá dávka je slabá - konkrétne dávka je len 125mg (namiesto 160mg, resp. 320mg) a hlavne koncentrácia je len polovičná (45% namiesto 85-95%).
tomas
Site Admin

Poslaťod Rosta » Sob Máj 20, 2017 1:04 pm

V CZ nic jiného neprodávají....
Rosta

Poslaťod martinko » Pon Máj 22, 2017 11:45 am

tomas mohol by som ti tu dať nejaké fotky, kde si odfotím kúty hlavy?
Lebo nie som si istý, že či sa mi posúva línia v kútoch a bol by som rád kebyže sa na to pozrieš.
martinko

Poslaťod tomas » Str Máj 24, 2017 10:35 am

martinko píše:nie som si istý, že či sa mi posúva línia v kútoch

Fotky poslať samozrejme môžeš, len vlasovú líniu a postup vypadávania vlasov si najlepšie uvidíš sám, keď si porovnáš fotku na ktorej máš napr. 16-18 rokov s fotkou, ktorú vyhotovíš teraz. V mladom veku sú všetky vlasové folikuly dávno vyvinuté a u drvivej väčšiny ľudí na vlasy ešte nezačali pôsobiť androgény, čiže stav vlasov z tohto obdobia života sa dá brať ako východiskový bod pre porovnanie do budúcna.
tomas
Site Admin

Poslaťod laura77 » Štv Okt 26, 2017 8:35 pm

ahoj. bola som u lekarky na kontrole (po mezoterapii, saw palmette atd) a kedze vysledky nic moc, napadlo ju ze zvysit davky saw palmetto, preto pisem, reku co ty na to. SP mam od teba t.j. uz tretiu pixlu t.j. beriem dve denne... myslis, ze je ok to zvysovat? dik.
laura77

Poslaťod tomas » Pia Okt 27, 2017 2:05 pm

laura77 píše:napadlo ju ze zvysit davky saw palmetto, ... myslis, ze je ok to zvysovat?

Saw Palmetto extrakt bol testovaný aj v dennej dávke 1000mg (bez nejakých vedľajších účinkov), takže v tomto smere je to v poriadku. Základná dávka je tých 320mg SP extraktu denne a pri tejto dávke by sa mali objaviť výsledky. Zvyšovanie dávky má význam najmä na preklenutie určitého nepriaznivého obdobia. Ak lekárka uznala, že ti to môže pomôcť, tak na 6-8 týždňov si dávku zvýš na 640mg a uvidíš ako na zvýšenie zareagujú tvoje vlasy, resp. vlasové folikuly.
tomas
Site Admin

Prostamol uno + sampon Agata

Poslaťod Lewik777 » Sob Dec 30, 2017 9:43 am

Dobry den. Prikladam aj ja svoje skusenosti s pripravkami alebo lepsie povedane ze moj zdravotny problem ma donutil uzivat pripravok prostamol uno ktory je na ochorenie prostaty a vsimol som si ze po urcitej dobe a mesiacoch mi spevnili a zhustili vlasy. Robim si aj fotodokumntaciu ktoru sem potom pridam s tym ze svoju pomoc robi aj husty sampon od agata a mozno aj obcas davam neocapil. Ale myslim najvacsi prinos ma prostamol uno + prostakan forte. Uzivam rano 1ks tabletky prostamol uno a na obed alebo vecer 2ks tabletky prostakan forte.
Budem aktualizovat svoje informacie po nejakej dobe :).
Lewik777

Poslaťod vermika » Str Jan 03, 2018 9:49 pm

Dobrý deň, nepočítam to síce poriadne, ale asi pol roka neužívam SP a brala som ho predtým 10 mesiacov, no všetko je späť, kúty na čele, kopec vlasov padá každým dňom... Neváhala by som užívať naspäť SP ,ale mam menšiu obavu, totiž počas užívania som sa necítila zle, horšie bolo, keď som vysadila , prežila som jednu noc, kedy som sa zobudila a strašne a vkuse sa mi krútila hlava, ako strašne strašne opitá keby som bola, pripisujem to absencii SP na ktoré sa telo už naučilo,... taktiež menštruačny cyklus šiel odvtedy dolu vodou. Chcem sa preto spýtať, či by som to mala zasa skúsiť a či by nestačilo brat denne len 1tbl.? Dakujem za odpoveď.
vermika

Poslaťod tomas » Str Jan 17, 2018 2:34 pm

vermika píše:Dobrý deň, nepočítam to síce poriadne, ale asi pol roka neužívam SP a brala som ho predtým 10 mesiacov, no všetko je späť, kúty na čele, kopec vlasov padá každým dňom... Neváhala by som užívať naspäť SP ,ale mam menšiu obavu, totiž počas užívania som sa necítila zle, horšie bolo, keď som vysadila , prežila som jednu noc, kedy som sa zobudila a strašne a vkuse sa mi krútila hlava, ako strašne strašne opitá keby som bola, pripisujem to absencii SP na ktoré sa telo už naučilo,... taktiež menštruačny cyklus šiel odvtedy dolu vodou. Chcem sa preto spýtať, či by som to mala zasa skúsiť a či by nestačilo brat denne len 1tbl.? Dakujem za odpoveď.

Ahoj, podľa toho, čo píšeš to vyzerá akoby ti Saw Palmetto extrakt pomáhal eliminovať nejaké negatívne vplyvy/účinky, ktoré sa po vysadení ihneď prejavili. Užívaš alebo si užívala hormonálnu antikoncepciu, prípadne iné lieky?
tomas
Site Admin

Re: Prostamol uno + sampon Agata

Poslaťod tomas » Str Jan 17, 2018 2:50 pm

Lewik777 píše:prostamol uno + prostakan forte. Uzivam rano 1ks tabletky prostamol uno a na obed alebo vecer 2ks tabletky prostakan forte.

Denná dávka Saw Palmetto extraktu je 320mg a pokiaľ liečba zaberá je lepšie dávku neprekračovať. Ak by sa pri štandardnej dávke opäť objavilo vypadávanie vlasov a nezabralo by ani doplnenie iných foriem SP extraktu, potom je možné dávku zvýšiť.
tomas
Site Admin

Poslaťod luciam » Str Jan 24, 2018 1:38 pm

Ahoj, Tomáš,
zaujímal by ma Tvoj názor na Saw Palmetto 320 mg od Best Naturals. Výrobca na etikete uvádza obsah saw palmetto extraktu v 1 tablete 320 mg (standardized to contain 85 - 95 % fatty acids and sterols). To by zodpovedalo tým Tvojim odporúčaniam na koncentráciu extraktu alebo mi niečo uniká? Cena sa mi zdá byť podozrivo nízka.
Vďaka za odpoveď.
luciam

Poslaťod tomas » Pia Feb 02, 2018 11:37 am

Ahoj, pozeral som to, ale na ich stránke už tento produkt nemajú. Google mi ho však našiel v ponuke na ebay. Na etikete popisujú správnu koncentráciu Saw Palmetto extraktu, ale tá cena je šialene nízka... Keď chceš tak tento produkt vyskúšaj.
tomas
Site Admin

Saw Palmetto a močový mechúr ???

Poslaťod vermika » Uto Máj 22, 2018 9:17 am

Ahoj. Som tu zas ... chcem sa opýtať, či by mohol mať SP nejaký vplyv na močový mechúr... odkedy som ho vysadila mám problém s močovými cestami, bola som na cystoskopii močového mechúra a mám zvnútra popálenú sliznicu a vôbec sa nevie prečo....

Kým som užívala skoro rok SP som bola v pohode, psychicky, hormonálne, fyzicky, ... odkedy to neberiem, mám časté "močáky" kvôli tým jazvám zvnútra, na ktoré sa neprišlo, prečo a kedy vznikli, ... pýtam sa preto, či to nemohol spôsobiť SP, lebo by som sa k nemu veľmi chcela vrátiť, veľmi dobre som sa pri ňom cítila... a vlasy boli neskutočné super ..., len váham, ... potrebujem odbornú radu, PROSÍM !!!
Ď A K U J E M !!!
vermika

PredchádzajúciĎalší

Späť na Liečba vypadávania vlasov: prípravky, lieky, prístroje

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť