Saw Palmetto

Ako začať s liečbou vypadávania vlasov? Hormonálna liečba: DHT inhibítory (saw palmetto extrakt, finasterid, dutasterid), prekrvenie pokožky hlavy: vazodilátory (minoxidil, aminexil), fotobiostimulácia: laserové svetlo
(laserové biostimulátory HairMAX a X5 Hair Laser)

Saw Palmetto

Poslaťod mato » Pon Máj 19, 2008 9:39 pm

Ahojte, precital som si tu na fore o Saw Palmette a kedze vela slovenskych textov k tomu nie je, tak som skusil popozerat anglicke. Cakal som nejake pozitivne "eseje" no na moje sklamanie nic takeho som nenasiel, asi najpodrobnejsi clanok bol : http://www.hairlosstalk.com/newsletter/article230.htm .Stoji za to si to precitat, pre toho komu sa to nechce, tak tam je, ze Saw Palmeto nie je v ziadnom pripade nahrada za finasterid, aj ked ma podobne ucinky , ale to len vzhladom na urologicke problemy s prostatou. Existuje plno klinickych studii o ucinku na prostatu, no ani jedena klinicka studia na zlepsenie rastu vlasov. To ze blokuje DHT je pravda, ale to neznamena, ze to je to iste ako pri alopecii. Dalej sa tam pise, ze to nie je uuuplne bez vedlajsich efektov (ako kazde hormonalne lieky). To ze je nieco DHT inhibitorom neznamena este, ze to zastavuje vypadavanie vlasov....
No takze toto som sa docital, a ak niekto prihodi clanok ktory bude tomuto oponovat, budem velmi rad :)
mato

Re: Saw Palmetto

Poslaťod tomas » Str Máj 21, 2008 5:02 pm

Ahoj Maťo, vidím, že čítaš a vzdelávaš sa - super. :wink: Finálny liek na plešatosť neexistuje - to vieme asi každý. Existujú však lieky a liečebné metódy, ktoré vypadávanie vlasov dokážu zastaviť a vyvolať rast nových vlasov. Čo píšeš o saw palmetto je pravda - extrakt z tejto palmy je označovaný ako prírodný DHT inhibítor.

Ja som zasa narýchlo našiel takéto info:
http://ezinearticles.com/?Saw-Palmetto- ... &id=933420

Ja to chápem tak, že saw palmetto minimálne odstráni prekážku pre pôsobenie laserového stimulátora alebo minoxidilu, t.j. odozva na liečbu bude oveľa pozitívnejšia ako pri nebraní saw palmetto. Vedľajšie účinky, ktoré sú na balení upozorňujú len na ojedinelú bolesť brucha...
tomas
Site Admin

Poslaťod mato » Str Máj 21, 2008 5:19 pm

Ja mam skusenosti s follixilom a neni to ziaden zazrak veru, no trocha to pomaha, takze mozno na tom nieco bude, ale skusim aj ja vyssie davky saw palmetta :) Na nete som nasiel saw palmetto a je toho az 500mg na tabletku a 60 kusov, cize na dva mesiace si clovek lacnejsie vyjde lacnejsie ako s follixilom na mesiac, a to je tam niekolko nasobne vacsia davka vytazku.
No ale to je ten problem, ze tieto veci sa nepredavaju ako liecivo, ale ako vyzivovy doplnok, cize clovek si tam moze na ten letak napisat co chce ...
mato

Poslaťod tomas » Pia Máj 23, 2008 10:22 am

Pokiaľ ja viem, tak najvyššia gramáž extraktu na tabletu, ktorá sa vyrába je 320mg. Keď sa uvádza vyššia, ako tých 500mg, ide o tzv. "whole herb" alebo "berry powder", čo sa rovná len 50mg výťažku. Treba si na to dať pozor.

Momentálne som v procese registrácie 320mg Saw Palmetto Extraktu na Slovensku a presurfoval a pretelefonoval som asi 20 výrobcov saw palmetto extraktu, aby som vybral tú naj-kvalitu a naj-cenu. S tou etiketou je to tak, že Úrad Verejného Zdravotníctva ti ju musí odobriť (+ samozrejme kopec ďalších dokumentov, testov, analýz a potvrdení). Ale ak máš podozrenie, treba to nahlásiť, poprípade si vypýtaj od výrobcu/distribútora certifikáty kvality výroby alebo registračný doklad SR. Ja tieto dokumenty zverejním na stránke, aby ľudia videli, že si kupujú kvalitu.
tomas
Site Admin

Poslaťod melo1 » Uto Dec 09, 2008 5:48 pm

zdravim. chcel by som vediet nazor na tento pripravok MAXIMUM PROSTATE.je udajne ovela silnejsi ako saw palmeto.nebolo by dobre ho odskusat?vazne o tom uvazujem.nie je lacny ale ak zaberie.a skombinovat ho so samponom saw palmetto.inac to co napisal mato ma velmi zaujalo.odvtedy na to nikto nereagoval ci neoponoval?
melo1

Poslaťod tomas » Uto Dec 23, 2008 11:11 am

Ahoj, nie je to lepsie - je to len sikovne napisane. Skus sa spytat tej firmy, ci maju vyrobok na Slovensku zaregistrovany. Ich odpoved potom napis sem do fora...
tomas
Site Admin

Poslaťod Luqasisko » Sob Okt 09, 2010 11:01 am

caf Tomas,,, chcem sa spytat,, da sa saw palmetto uzivat tak povediac preventivne? ide o to, ze nemam cas ist do SNV na trichogram, takze vlastne neviem ci je moje porednutie vlasov sposobene AA, alebo nie,,,mohlo by mi nejak uskodit saw, ak by som casom zistil, ze tam je ina pricina, nez genetika? ide o to, ze pod silnym svetlom vyzeram prakticky ako plesaty, takze uz je nacase s tym nieco robit :D
Luqasisko

Poslaťod tomas » Pon Okt 11, 2010 12:36 pm

Ahoj, kde na Norwoodovej stupnici sa práve nachádzaš? Saw Palmetto extrakt sa postará o správne fungovanie endokrinného systému (u mužov najmä prostaty), teda aby žľazy vylučovali normálne množstvá hormónov.
tomas
Site Admin

Poslaťod Luqasisko » Pon Okt 11, 2010 2:22 pm

tomas píše:Ahoj, kde na Norwoodovej stupnici sa práve nachádzaš? Saw Palmetto extrakt sa postará o správne fungovanie endokrinného systému (u mužov najmä prostaty), teda aby žľazy vylučovali normálne množstvá hormónov.

tomas nefim,,,mam troska kuty a temeno jemne redsie + vertex,,, chystam sa ku koznemu, nech mi konecne nalozi diagnozu,,,tazko urcite stupen norwoodovej stupnice, lebo na prvych obrazkoch ma chlapik kuty a potom ma uz v podstate plesinu, bud na urcitych miestach, alebo skoro na celej hlave...u mna je to len preriedene,,, to by si ma musel vidiet live , aby si vedel o com hovorim,,,
Luqasisko

Poslaťod tomas » Uto Okt 12, 2010 10:56 am

Preriedené myslíš, že tam máš stále hrubé vlasy, len ich tam máš menej alebo je tam menej vlasov a tieto sú tenšie ako vlasy napríklad vzadu na hlave?
tomas
Site Admin

Poslaťod Luqasisko » Uto Okt 12, 2010 4:41 pm

tomas píše:Preriedené myslíš, že tam máš stále hrubé vlasy, len ich tam máš menej alebo je tam menej vlasov a tieto sú tenšie ako vlasy napríklad vzadu na hlave?

taaakze, extra special prave pre tuto prilezitost som si pinzetou vytrhol par vlasov, bohuzial aj s korienkami :D uplne zo zadnej spodnej casti hlavy, ktora by mala byt geneticky chranena proti AA, a zaroven par vlasov z preriedeneho temena,,,hrubka vlasov sa mi zda byt vsade uplne rovnaka,,pre istotu som vlasy dal na biely papier, aby mi ich hrubku nic neskreslovalo,, takze som si ich mohol poriadne prezriet,, jo su rovnake
Luqasisko

Poslaťod tomas » Str Okt 13, 2010 7:55 am

Aha, tak s najväčšou pravdepodobnosťou nemáš androgénovú alopéciu. Ak by si ju mal, tak vlasové folikuly by sa ti zmenšovali a postupne produkovali stále tenšie a slabšie vlasy a teda vlasy v problematickej oblasti by boli o poznanie tenšie ako vlasy v záhlaví.

Najviac by ti pomohol minoxidil, ktorý ti rozšíri krvné cesty v pokožke hlavy a laserové svetlo, ktoré urýchli proces regenerácie vlasových folikulov, ktoré už prestali produkovať vlasy. Skús túto liečbu kombinovanú s plnohodnotnou stravou. Je to často podceňované, ale veľmi dôležité, pretože pre správne fungovanie organizmu (a aj pre produkciu zdravých vlasov) musíš telu dodať potrebný "stavebný materiál" vo forme živín. :!:
tomas
Site Admin

Poslaťod Luqasisko » Str Okt 13, 2010 2:52 pm

jo Tomas, uvazoval som nad tym... na laser momentalne nemam peniaze, ale do toho minoxidolu by som siel,,,avsak tam zrejme plati, ze ked ho casom prestanem pouzivat, vlasy asi znovu vypadnu, ze?
Luqasisko

Poslaťod tomas » Štv Okt 14, 2010 4:44 pm

To máš pravdu, laser je už trošku väčšia investícia. :roll: Vlasy vypadávajú len dovtedy, kým v tele pôsobí faktor (príčina), ktorý spôsobuje buď (priamo) zmenšovanie sa a následnú degeneráciu vlasových folikulov alebo (nepriamo) koncetráciu organizmu na pre život dôležitejšie procesy ako je produkcia vlasov. Pri androgénovej alopécii je to jasné - vlasy vypadávajú dovtedy, kým je v tele vyššia hladina hormónu DHT, ktorý priamo vyvolá postupné zmenšovanie sa vlasových folikulov a vypadávanie vlasov.

Predpokladajme, že ty máš iný (nehormonálny) problém. Ak budeš užívať minoxidil, vlasové folikuly sa ti začnú postupne (po cca 4 mesiacoch) obnovovať a produkovať nové vlasy. Kým budeš užívať minoxidil, bude to fajn. Ak liečbu ukončíš a po ukončení liečby bude v tvojom organizme pretrvávať faktor nepriamo vyvolávajúci vypadávanie vlasov, vlasy ti začnú opäť vypadávať. Pre čo najrýchlejšie obnovenie rastu vypadaných vlasov môžeš užívať minoxidil, ale snaž sa prísť na to, čo v tele nemáš v poriadku. :!: Keď si to vyriešiš, tak potom môžeš minoxidil odložiť bez toho aby si sa musel báť, že ti vlasy začnú opäť vypadávať. 8-)
tomas
Site Admin

Poslaťod ondrej » Uto Nov 02, 2010 12:57 pm

Ahoj Tomas!Saw palmetto uzivam asi 4,5 mesiaca, vypadavanie vlasov sa vyrazne spomalilo, no napriek tomu sa mi strasne preriedili kuty, mam tam uz len zopar vlaskov, je mozna obnova rasu vlasov v kutoch len pomocou saw palmetto alebo musim zacat aj s niecim inym?
ondrej

Ďalší

Späť na Liečba vypadávania vlasov: prípravky, lieky, prístroje

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia